Literární večer - Křížem krážem německy psanou literaturou

Dne 29. května 2010 se pod záštitou kavárny Atlantik konalo literární čtení katedry germanistiky nazvané Křížem krážem německy psanou literaturou (Kreuz und quer durch die deutschsprachige Literatur).

Studentky a studenti ostravské germanistiky pod vedením Mag. Mathiase Beckera představili posluchačům celkem 6 beletristických ukázek z děl německy píšících autorů, přičemž ke každé německé ukázce zazněla česká paralela.

Vybrané texty z různých literárních období doprovázela obsáhlá obrazová projekce, a pro lepší dokreslení dobové atmosféry zazněly i německé písně. Jak se ukázalo, nezúčastnili se literární čtení pouze poslouchači ostravské germanistiky, německy psaná literární tvorba si našla své příznivce i v řadách veřejnosti. A tak můžeme říct, že i při dnešním ústupu němčiny z jazykového výsluní se zájem o ni přece jen nevytratil.

Literární večer

Zveřejněno / aktualizováno: 01. 12. 2016