Ohlédnutí za 3. setkáním učitelů němčiny na katedře germanistiky FF OU

Ve pondělí 8. února 2010 se od 15 hodin na katedře germanistiky konal tradičně již potřetí Den s učiteli německého jazyka středních a základních škol moravskoslezského kraje. Tentokrát bylo toto setkání spojeno s praktickou ukázkou vybraných výukových postupů a burzou materiálů. Poté, co byli hosté přivítáni vedoucí katedry doc. Lenkou Vaňkovou následoval workshop na téma: Kreativní psaní. Pod taktovkou lektorky mag. Manuela Schwärzler a moderátora mgr. Milana Pišla se posluchači, mezi nimiž byli i doktorandi a pedagogové KGE, interaktivní formou seznámili s problematikou psaní krátkých textů, jako například haiku, které si mohli na místě osobně vyzkoušet a získat další podnětné tipy pro využití ve školské praxi. Akce určené nejen pro širokou učitelskou veřejnost se zúčastnilo asi 30 vyučujících z celého severomoravského regionu. Přítomní pedagogové ocenili nejen workshop, ale následnou volnou diskusi, při níž měli možnost besedovat se členy katedry o specifických problémech ve výuce němčiny, které je momentálně tíží a na jejichž řešení by se pedagogové z vysokých škol mohli podílet. Na závěr se konal raut, kde se při dobrém jídle a pití ve vzájemných rozhovorech navazovalo na vybraná témata, která již zazněla předtím. Věříme, že jsou podobné příležitosti užitečné pro obě strany a že se akce líbila jak katedře, tak učitelům ZŠ a SŠ. Doufejme, že pravidelná setkání na katedře germanistiky budou pokračovat i do budoucna.

Zveřejněno / aktualizováno: 01. 12. 2016