Blokový seminář Dr. phil. Annette Winter-Tarvainen k vybraným aspektům dějin Německa po roce 1945

Ve dnech 21. – 30. dubna 2008 proběhl na katedře germanistiky FF OU blokový seminář Německé reálie, který svým obsahem doplňoval studijní disciplíny Reálie německy mluvících zemí a Dějiny německy mluvících zemí. Těžištěm blokové výuky vedené Dr. phil. Annette Winter-Tarvainen z univerzity ve finském Jyväskylä se stalo přiblížení důležitých křižovatek dějin Německa po roce 1945. Nastínění vhledu do okolností spojených s rozdělením Německa, odlišným vývojem NDR a SNR, znovusjednocením této země stejně jako celá řada dalších témat zaznamenalo pozitivní ohlas u studentů. Ve volném čase se  Dr. Annette Winter-Tarvainen seznámila s pamětihodnostmi Ostravy a navštívila několik známých výletních míst v české, slovenské a polské části Beskyd.

Blokový seminář Dr. phil. Annette Winter-Tarvainen k vybraným aspektům dějin Německa po roce 1945

Zveřejněno / aktualizováno: 19. 09. 2016