Blokový seminář Prof. Dr. Dr. h.c.mult. Norberta Richarda Wolfa k problematice textové lingvistiky

V týdnu od 14. dubna do 18.dubna 2008 navštívil katedru germanistiky FF OU Prof. Dr. Dr. h.c.mult. Norbert Richard Wolf z Univerzity ve Würzburgu, který zde vedl blokový seminář zaměřený na textovou lingvistiku. Během něho představil nejdůležitější definice textu, kritéria textuality a problematiku jednotlivých znaků textu. Prof. Wolf si vyhradil čas rovněž na konzultaci s doktorandy a připravil pro ně seminář k vybraným tématům korpusové lingvistiky. Týden pobytu Prof. Wolfa, během něhož mohli studenti získat přehledně zpracované a zajímavým způsobem podané informace z aktuálních oblastí lingvistiky, bohužel rychle uplynul, ale již teď se můžeme těšit na podzim tohoto roku, kdy tento hostující profesor znovu přislíbil svou návštěvu.

Zveřejněno / aktualizováno: 18. 11. 2022