Česko-rakouský seminář o problematice národnostních menšin a migrace

Ve dnech 22. - 28. října 2007 navštívilo patnáct studentů Univerzity ve Vídni katedru germanistiky Ostravské univerzity v Ostravě. Rakouští studenti pracovali během celého týdne společně se studenty germanistiky na projektu, jehož nosnými tématy se staly národnostní menšiny a migrace. Akce byla doplněna literárním čtením Jana Balabána a Petra Hrušky, které se uskutečnilo 25. 10. v knihkupectví Academia. Semináře k reáliím Rakouska a České republiky byly vedeny rakouskou lektorkou Mag. Silvii Neumayer-El Bakri a vyučující katedry slavistiky Univerzity ve Vídni Mgr. Michaelou Kuklovou. Blokové semináře, literární čtení a společné výlety do okolí Ostravy se setkaly s pozitivním ohlasem rakouských i českých studentů.

Česko-rakouský seminář o problematice národnostních menšin a migrace

Zveřejněno / aktualizováno: 19. 09. 2016