Jarní akce na katedře germanistiky pro vyučující a studenty středních škol (13. března 2019)

Jaro je v plném proudu a s ním přišla další příležitost rozproudit i mozkové závity s němčinou. Tentokrát jsme střední školy pozvali na workshop UMWELTPOLITIK UND ENERGIEWENDE IN DEUTSCHLAND k aktuálnímu tématu životního prostřední, které pro žáky z Gymnázia Komenského Havířov a Gymnázia Frýdlant nad Ostravicí zpracoval lektor DAAD, pan Kai Witzlack-Makarevich, M.A. A tak se ke slovu dostaly ožehavé otázky současnosti, např. konec těžby uhlí, konec užívání atomové energie a postoje Němců i Čechů k ochraně životního prostředí. Diskutovány byly také kontroverzní akce v Německu proti energetické politice vlády (Castor-Transporte, Hambacher Forst, Fridays for future).

Ve druhém workshopu THEATER IM UNTERRICHT DAF – KURZ UND EINFACH, který vedla paní doc. PhDr. Pavla Zajícová, Ph.D., ve spolupráci se studentkou Lenkou Kendeovou, se žáci ocitli na letišti a na vlastní kůži si vyzkoušeli, jaké to je přijít pozdě, muset se domluvit jen německy a kromě jazykových znalostí uplatnit i osobní šarm při přemlouvání zaměstnanců u terminálu. Na tomto příkladu se žáci i vyučující přesvědčili, že integrace dramapedagogických postupů do výuky němčiny jako cizího jazyka může být nejen velmi přínosná, ale také zábavná.

Jarní akce na katedře germanistiky pro vyučující a studenty středních škol

Zveřejněno / aktualizováno: 25. 03. 2019