Divadelní představení „Die Wunderübung“ na KGE

O kulturní zážitky není na naší katedře nouze. Sotva skončil festival Ostrau - Der Kulturpunkt 2015 - 5. Česko-německé kulturní dny v Ostravě, konalo se na katedře dne 28. dubna 2015 divadelní představení, jež nacvičila se studenty, asistentem lektora a tutorem katedry doc. Pavla Zajícová. Soubor předvedl drama DIE WUNDERÜBUNG od současného rakouského spisovatele a dramatika Daniela Glattauera. Stejné představení dne 7. května 2015 bylo pak určeno pro studenty a pedagogy středních škol v regionu, kdy nás navštívili studenti a vyučující Gymnázia Studentská, Havířov-Podlesí, a Gymnázia a Obchodní akademie Orlová.

Divadlo se setkalo s živým ohlasem publika. A není divu: herecké výkony bylo možno srovnat s výkony profesionálních herců a také samotné téma bylo divákům blízké: vždyť kdo by neznal partnerské či manželské spory, ať už z vlastní či pozorované zkušenosti... A tak bylo zajímavé zaujmout pro změnu perspektivu nezávislého pozorovatele, a což teprve když se diváci mohli nechat inspirovat radami zkušeného psychoterapeuta! Doufáme však, že se naši diváci představením nenechali odradit od navazování partnerských vztahů, ale že se naopak dobře bavili a příště k nám za kulturním i veselým zážitkem znovu zavítají.

Eva Maria HrdinováEva Bajerová, fotografie: archív KGE

Divadelní představení Die Wunderübung na KGE