Studentská vědecká konference anglistů 2015

logolink

Projekt: Posílení rozvoje Centra výzkumu odborného jazyka angličtiny a němčiny na Filozofické fakultě Ostravské univerzity, CZ.1.07/2.3.00/20.0222.

Dne 24. března se uskutečnil další ročník tradiční Studentské vědecké konference Katedry anglistiky a amerikanistiky FF OU, která byla v průběhu projektu spoluorganizována projektovým týmem Centra výzkumu odborného jazyka. Z řad členů týmu se letošního ročníku konference aktivně zúčastnily studentky doktorského studijního programu Anglický jazyk Mgr. Tereza Cigánková a Mgr. Veronika Rusňáková.

Studentská vědecká konference anglistů 2015

Zatímco Veronika prezentovala jako studentka prvního ročníku doktorského studijního programu především výsledky svého výzkumu magisterského, Tereza, která v programu studuje již druhým rokem, vystoupila s prvními poznatky svého disertačního výzkumu. Obě anglistky se věnují webovým žánrům institucionálního diskursu, konkrétně webovým stránkám uměleckých institucí – divadel a tanečních a baletních souborů. Ve svých analýzách se nesoustředí pouze na textovou část webových prezentací, ale zkoumají také prvky neverbální a jejich interakci s komunikací verbální, metodologicky proto jejich práce vychází nejen z žánrové analýzy, ale také se opírá o multimodální analýzu diskursu.

Text Renáta Tomášková
Foto Gabriela Zapletalová a Renáta Tomášková