5. vědecké kolokvium (prof. A. Satzger, prof. N. R. Wolf)

logolink

Projekt: Posílení rozvoje Centra výzkumu odborného jazyka angličtiny a němčiny na Filozofické fakultě Ostravské univerzity, CZ.1.07/2.3.00/20.0222.

Členové projektu pokračují ve své výzkumné činnosti a dne 25. dubna 2013 se sešli při již pátém vědeckém kolokviu. Opět se ho zúčastnili oba zahraniční odborníci prof. Satzger a prof. Wolf. Pozvání přijal také prof. Wilhelm Schellenberg, zahraniční odborník projektu, který v této době v Ostravě pobýval na přednáškovém pobytu, který byl také určen pro členy Centra.

5. vědecké kolokvium

Všichni členové vědeckého týmu si zvolili zcela konkrétní dílčí témata, kterým se budou věnovat a na dalším vědeckém kolokviu, které se uskuteční 22. května 2013, představí výsledky svého bádání. Jedná se například o paraverbální prostředky v odborném textu, o využití grafických schémat a obrázků v odborných textech nebo třeba o práci s různými typy definic v textech odborného charakteru. Zahraniční odborníci nejenže zprostředkovali vhodnou literaturu, ale také napomohli s metodologickou stránkou jednotlivých badatelských problémů.

Zveřejněno / aktualizováno: 18. 11. 2022