Úvod do studia - kurz pro nově přijaté studenty 1. ročníku FF OU

UPOZORNĚNÍ: Platnost této informace již vypršela.

Filozofická fakulta Ostravské univerzity v Ostravě každoročně pořádá pro nově přijaté studenty 1. ročníků vstupní kurz s názvem Úvod do studia.

Kurz je organizován formou přednášky v celkovém trvání zhruba 3 hodiny. V rámci kurzu je možné využít bezdrátové připojení k internetu a je tedy možno si všechny získané dovednosti v oblasti informačních systémů ihned prakticky na místě vyzkoušet.

Kurz Úvod do studia letos proběhne v termínech 8. a 9. září 2020 od 9:00 a 13:00 hodin, jednotlivé skupiny jsou rozděleny podle studijních programů - viz níže. Kurz probíhá v učebně E303 v budově E vchod z ulice Reální 3 v centru Ostravy.

Účastnický poplatek v kurzu činí 300,- Kč včetně DPH.

Program přednášek je rozdělen do tří základních tematických okruhů:

1. Informace o právech a povinnostech studentů a dalších studijních náležitostech.
  2. Seznámení s informačními systémy na Ostravské univerzitě.
  3. Základní informace o Univerzitní knihovně Ostravské univerzity.

Náplní kurzu jsou mimo jiné tato témata:

• Studijní a zkušební řád OU, zásady kreditního systému
  • studijní plány, kontrola studia, harmonogram akademického roku
  • orientace na internetových stránkách OU, studentský e-mail
  • přihlašování na zkoušky pomocí počítače
  • zápis předmětů na FF OU
  • informace o Univerzitní knihovně OU

Účastníci kurzu získají:

• přehled o používaných informačních systémech na OU
  • znalosti, jak vyhledávat informace na OU
  • všeobecný přehled o podmínkách studia na FF OU
  • studijní materiály pro tento kurz

Postup podání přihlášky:

1. Na stránkách elektronické přihlášky se přihlaste svým rodným číslem a iniciálami svého jména a příjmení (případně svým pseudorodným číslem, pod kterým jste si podali přihlášku ke studiu)
  2. Po přihlášení klikněte na odkaz "Nová přihláška". Z nabídky Fakulta zvolte "FFI - Filozofická fakulta", položku Forma ponechte "Jakákoliv" a stejně tak položku Typ ponechte "Jakýkoliv". Pod tlačítkem „Hledat“ klikněte na odkaz „Jednoobory“.
  3. V dolní části stránky se Vám zobrazí nabídka oborů, kde jsou na prvních místech jednotlivé termíny kurzu Úvod do studia. U vybraného termínu klikněte vpravo na tlačítko "Vybrat".
  4. V posledním kroku podání přihlášky se Vám zobrazí pokyny k platbě za tento kurz. Pozor! Variabilní a specifický symbol jsou jiné než při podání přihlášky ke studiu!
  5. Přihlášku je nutné podat a platbu za kurz odeslat nejpozději do 6. září 2020. Platbu je možné odeslat i 6. září 2020, počítáme s prodlením před jejím doručením na účet univerzity.

Rozdělení do jednotlivých termínů podle studijních programů je následující:

• 8. září v 9:00
    jednooborové studium, prezenční (denní) forma studia – Německá filologie, Němčina pro odbornou a profesní komunikaci, Francouzská filologie, Francouzština pro odbornou a profesní komunikaci, Španělská filologie, Španělština pro odbornou a profesní komunikaci, Polská filologie, Latinský jazyk a kultura, Český jazyk a literatura, Psychologie

• 8. září ve 13:00
    kombinovaná (dálková) forma studia, všechny obory

• 9. září v 9:00 sdružené (dvouoborové) bakalářské studium – všechny kombinace; jednooborové studium, prezenční (denní) forma studia – Anglická filologie, Angličtina pro odbornou a profesní komunikaci, Ruská filologie, Ruština pro odbornou a profesní komunikaci

• 9. září ve 13:00 jednooborové studium, prezenční (denní) forma studia - Sociologie, Dějiny umění, Památková péče se zaměřením na technické památky, Historie, Filozofie

Informace vám poskytne: Studijní oddělení FF OU, telefon: 553 46 2090; e-mail: .

Zveřejněno / aktualizováno: 02. 09. 2020